Předmluva autora

11.02.2011 21:51

Asi jen málo lidí má ponětí, jak u nás skutečně funguje zdravotnictví. Nejde ale přitom jen o poměry v naší mrňavé republičce, ale o země celé „západní civilizace“. Masové sdělovací prostředky vypouští informace účelově a nejsou nestranné. Máme však k dispozici i neoficiální zdroje informací (např. internet), ve kterých lze nalézat mnoho doplňujících faktů a vytvářet si tak obrázek, který by se mohl blížit realitě.

 

Bohužel na českém internetu mnoho kvalitních oponentních zdrojů nenaleznete. Mezi několik vzácných výjimek bych osobně zařadil například Blog MUDr.Hnízdila[1] nebo stránky MUDr.Vogeltanze[2], protože ti se pokouší poukazovat na samou podstatu problémů dnešního zdravotnictví. Dokázali totiž na životní realitu pohlédnout z jiného úhlu a pochopili, že celý systém dnešní západní medicíny je nereformovatelný. Je v něm totiž jeden velmi zásadní rozpor, vyvolávaný působením jeho dvou protichůdných součástí:

1. Lékařů, kteří usilují o to, aby nemocných ubývalo.

2. Medicíny nebo přesněji medicínsko-průmyslového komplexu (MPK), který profituje na nemocech a má zájem na tom, aby jich stále přibývalo. (Velmi trefně to popisuje pan Komárek[3], ale možná ještě poučnější je dokument doktora Mathiase Ratha[4].)

 

Možná by se dalo říci, že škodlivé působení MPK je v mnohém podobné tabákovému nebo potravinářskému průmyslu. Je tu však jeden velmi zásadní rozdíl: zatímco ostatní lákají své zákazníky - důvěřivce na příjemné zážitky, MPK si nás doslova podrobuje mnohem dokonalejší metodou: šíři totiž STRACH. Ten pak zneužívá k tomu, aby své zákazníky - oběti učinil závislými na své produkci.

 

Protože se už delší čas snažím monitorovat příspěvky kritiků současné západní medicíny na několika amerických portálech, dospěl jsem k rozhodnutí zveřejnit své vybrané překlady na tomto privátním webu, který jsem založil jen pro tento účel. Případné návštěvníky, kteří sem přijdou poprvé, bych ale chtěl upozornit na následující věci:

- nenaleznete tu nic zábavného, optimistického ani často ani prakticky využitelného. Naopak některé články mají až kontroverzní nebo šokující charakter, protože jejich účelem je přimět čtenáře k přemýšlení

- v článcích z amerického prostředí se sice často popisuje realita v zámoří, ale s ohledem na mohutnou globalizaci, typickou pro tuto dobu, jsem si celkem jist, že až na maličkosti se většina popisovaných jevů týká i nás (tedy Evropanů a Čechů)

 

Jsem si vědom toho, že můj web může u labilnějších jedinců vyvolat i silně negativní emoce. Nemám vzdělání v žádném zdravotnickém oboru a nejsem tedy schopen polemizovat o těchto odborných problémech ani nemám dostatečnou drzost a sebevědomí na to, abych reagoval na případné osobní útoky. Proto na mém webu nenaleznete žádný kontakt na mou osobu – pokládám se pouze za nevýznamného človíčka a mou jedinou snahou je nabídnout zde informace, které podle mě na českých webech schází...

 

 

K autorským právům:

všechny zde dostupné články je možné volně přebírat. Pro další šíření jsem získal souhlas z jejich původních zdrojů. Zavázal jsem se ale, že u mých překladů budou vždy uváděny jména autorů a odkazy na originální texty. Prosím proto každého, kdo se rozhodne zde dostupné překlady dál publikovat, aby dodržoval stejné pravidlo.


 

Použité odkazy:

[1] https://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php

[2] https://www.etikoterapie.com

[3] https://wwwold.ekovesnicky.cz/altermed/spaseni_tel_respekt.html

[4] https://www4.dr-rath-foundation.org/pdf-files/complaint/czech-complaint.pdf

 

 

PS:

Motto v záhlaví stránek jsem si vybíral na webu https://citaty.net Tímto bych chtěl poděkovat jeho autorům a všem doporučit jeho návštěvu. V užším výběru jsem měl ještě tyto citáty o pravdě:

 

Pravda je jen jedna. Proto ji nemůžeme mít každý.
(Vlasta Burian)

Pravdivá slova nebývají příjemná. Příjemná slova nebývají pravdivá.
(Lao-c')

Pravda může počkat - má před sebou dlouhý život.
(A.Schopenhauer)

 

Psáno v únoru 2011

 

Zpět