Studie trvající 20 let došla k závěru, že screening rakoviny prostaty má nulový přínos

22.04.2011 20:56

Mike Adams

Nenechávejte se nikým z rakovinového průmyslu obelhávat, že screenig v podobě měření hladiny PSA má nějaký význam: tento druh testování je naprosto falešný a nabízí jen nulové zlepšení s ohledem na dosahovanou délku života. Takový je závěr dlouhodobé studie, která sledovala více než 9 000 mužů. A hádejte, jaké jsou její výsledky po dvaceti letech průběžného vyšetřování? Žádný významnější rozdíl v četnosti úmrtí mezi těmi, kteří podstupovali screeningová vyšetření a kontrolní skupinou bez screeningu.

Jinými slovy řečeno, screening rakoviny prostaty je reálně
falešným testem využívaným pouze k tomu, aby těžil z obav mužů a rekrutoval je pro zbytečné a potenciálně nebezpečné způsoby léčby rakoviny. To je přesně způsob, jakým průmysl rakoviny zneužívá testů PSA: jde o účinný nástroj náboru pacientů! Jeho důsledkem bývá natolik silné vystrašení postižených mužů, že pak souhlasí s nákladnými a vysoce ziskovými léčbami, které jsou následně účtovány jejich zdravotním pojišťovnám. (A pak se nemůžeme divit, že systém zdravotní péče v USA vrhá celý národ do úpadku...)

Zmíněná studie byla mimochodem publikována ve známém časopise
the British Medical Journal(BMJ)[1]. Já osobně třeba příliš nevěřím všem informacím, které přináší BMJ, neboť ve mně budí dojem selektivního publikování příznivých hodnocení vakcín a léků. Ale toto je záležitost, která je o to víc pozoruhodná: dokonce i samotný BMJ fakticky připouští, že testy na PSA nejsou k ničemu!

Proč tedy nemocnice stále ještě používají falešný a šarlatánský test na rakovinu prostaty?

Pokud si uvědomíme, že test PSA prostě nefunguje, musí nás to udivovat: proč tedy nemocnice a centra pro rakovinu stále ještě používají tuto metodu? Není právě něco takového šarlatánstvím – používat nadále něco, co nefunguje a současně to prezentovat pacientům jako účinné? To není pouhá klamavá reklama – to je přímo škodlivá aplikace medicíny! A kdyby se něco podobného stalo v jiném oboru, někdo už by za to byl zřejmě dávno uvězněn.

Kdybyste prodali auto, které by se ukázalo být pouze maketou a nejezdilo by, pravděpodobně půjdete před soud. Pokud byste prodali nějaký finanční produkt a přitom jej svým zákazníkům podvodně prezentovali, bylo by to považováno za kriminální čin. Proč ale mohou nemocnice a kliniky zaměřené na rakovinu prodávat testy na PSA, které jsou naprosto podvodné a přitom se vyhýbat jakýmkoliv následkům?

Odpovědí je, protože
moderní medicína projevuje nulovou zodpovědnost. Převážná její část je prostě uměle zkonstruovaným dryáčnictvím. Jako příklad si můžeme uvést například vakcíny proti chřipce, které jsou založeny na naprosto šarlatánské očividnosti, které nemá absolutně žádnou spojitost s vědeckou realitou. Také screeningové programy pro odhalování syndromu poruchy pozornosti (ADHD) jsou nesmyslně průhledné a jsou to jen marketingové nástroje na prodej psychiatrických léků. Mamofrafy ve skutečnosti způsobují jen další rakovinu prsu nebo u chemoterapie bývá hlavním vedlejším efektem samotná rakovina!

Všechno je to jen „předstíraná medicína“ v jedné velkolepé pohádce o zdravotní péči

Jak možná už víte, v medicíně nemusí být nic podloženo skutečně vědeckými důkazy. Důvod, proč je testování na PSA tak hojně používané, je přesně stejný, jako důvod důsledného prosazování vakcín proti chřipce: protože jejich prosazovatelé trpí hluboko zakořeněným iracionálním přesvědčením v platnost toho, co je učili na lékařské fakultě, bez ohledu zda je teorie založena na faktech. Jinými slovy řečeno, je testování na PSA druhem medicínského woodoo, které není o nic lepší než suché zipy na hadrové panence.

A jak doslova tucty odborných studií zjistilo v průběhu posledních desetiletí, také léky proti depresi jsou druhem „chemického woodoo pro mozek“, které neúčinkuje o nic lépe než placebo. Jen si to zkuste uvědomit: většina dnešní moderní medicíny je založena na
virech v mysli – na nakažlivé avšak falešné představě, že nemoc bývá způsobována nedostatkem chemických preparátů, ozařování nebo operací. To je ale samozřejmě šílená myšlenka – a přesto i nadále zůstává základem prakticky celého moderního systému tzv. „zdravotní péče“ (nebo ještě lépe „nemocné péče“).

Zdravá psychika vám však může dát lepší výsledky

Pokud sami chcete podstupovat screeningová vyšetření pro všechny možné choroby, je to samozřejmě vaše volba. Pouze si zkuste uvědomit vědecky podložený fakt, že většina takovýchto vyšetření, která jsou dnes nabízena, není o nic víc vědecky validních, než čtení z tarotových karet. To by v některých případech dokonce mohlo být mnohem cennější. Měli byste tedy zvážit, zda se nevydáte na vlastní cestu a zda třeba nepřevezmete odpovědnost za svůj život, než abyste to ponechávali na nějaké skupině naprosto nekompetentních specialistů na rakovinu, kteří ještě pořád vychází z falešných testů na rakovinu prostaty, o kterých se opakovaně prokázalo, že jsou naprosto zbytečné.

Váš specialista na rakovinu by vlastně mohl používat třeba i proutkařskou virguli, aby s ní diagnostikoval vaši rakovinu. A když vám pak někdo řekne, že máte rakovinu, pak jedinou rozumnou věcí je
změnit svůj životní styl a soustředit se víc na pití ovocných a zeleninových šťáv, procházení na slunci, vyhýbat se toxickým syntetickým chemikáliím atd. Takové věci je ale dobré dělat i když rakovinu nemáte!

Já se nechci nechat vyšetřovat screeningem proti jakékoliv nemoci. Jako čtyřicátník jsem si už zavedl svůj zdravý životní styl. Konzumuji velká množství superpotravin s protirakovinnými účinky a úplně se vyhýbám syntetickým chemikáliím v potravinách, v prostředcích osobní hygieny nebo jedovatým složkám ve všem, co používám na zahrádce. Proč bych se potom měl nechat vyšetřovat? K tomu nevidím žádný pádný důvod.

Rakovina není něco, co by uhodilo jako blesk z čistého nebe. Je to vždy něco, co ve vašem těle roste i celá desetiletí, než se to stane zjevným – nádory ale bují jen tehdy, pokud jim to umožníte. Nejprostším způsobem, jak
zastavit růst rakoviny je zvýšit svou hladinu vitamínu D, jíst dostatek čerstvých výhonků, pít čerstvé šťávy, cvičit a vyhýbat se karcinogenům. Dopřávejte si také hodně spánku, vyhýbejte se nadměrnému stresu a jezte superpotraviny (především bobulovité plody). Také se vyhýbejte rafinovanému cukru, protože zhoubné nádory jej úplně milují.

Výše uváděné rady nejsou nereálným receptem. A pokud se jimi skutečně začnete řídit, snížíte tím své riziko rakoviny téměř na nulu. Zbloudilá částečka plutonia z japonské jaderné elektrárny ve Fukušimě může sice být vdechnuta do vašich plic a vyvolat rakovinu, ale i v takovém případě
vám proti následkům ozáření pomohou antioxidanty a výrazně sníží vaše riziko onemocnění rakovinou – dokonce i při radiaci vyvolané zamořením.

Jedinou správnou odpovědí je výživa a zdravý životní styl – nikoliv šarlatánství kolem zbytečného screeningu. Nepodlehněte podvodu s testy PSA nebo mammografie. Byly vytvořeny jen proto, aby vás vyděsily a udělaly z vás vysoce ziskového pacienta s rakovinou. Nepřináší nic, co by mohlo zlepšit vaše zdraví a ve skutečnosti vám možná jen ublíží. Rakovina prostaty většinou nepatří k agresivním formám. Lze ji celkem snadno a spolehlivě odvrátit s pomocí spolupráce s kompetentním lékařem – naturopatem, bylinkářem nebo odborníkem na přírodní medicínu.


 

Použité odkazy:
[1] https://www.bmj.com/content/342/bmj.d1539


 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/031950_prostate_cancer_screening.html)

 

Zpět