Starším pacientům bývají farmaka podávána agresivně a nadbytečně

23.02.2011 19:31

E. Huff

Vědci z výzkumného týmu the Cochrane Collaboration research group zjistili, že seniorům nad 80 let věku bývá podáváno příliš mnoho léků v neúměrně vysokých dávkách. Především v případech vysokého krevního tlaku jim lékaři předepisují farmaka, která jim více škodí, než prospívají.

Na základě vyjádření Amerického centra pro zvládání nemoci a pro prevenci (
the U.S. Centers for Disease Control and Prevention – CDC) vychází najevo, že téměř čtvrtina všech Američanů mezi 20 až 75 lety mívá hypertenzi, avšak nad 75 let už ji mívá zhruba 70%.

Konvenční přístup k léčbě vysokého tlaku představuje předepsání širokého výběru léků, které pomohou dosáhnout cílový stav kolem 140/90 mmHg. Avšak vedoucí výzkumného týmu Dr. James Wright konstatuje, že po analýzách velkého množství odborných studií, zaměřených na takový způsob regulace tlaku krve, lze dojít k jedinému závěru: příliš mnoho léků ve vysokých dávkách nemívá žádné pozitivní účinky. Zjistilo se naopak, že čím zdrženlivější bývá přístup k ordinování léků, tím přínosnější bývají výsledky.

V posledních letech dochází k progresivnímu nárůstu kategorie obyvatel nad 80 let a tím tedy i k počtu lidí s vysokým tlakem. Standardizované léčebné postupy jak v USA, tak i ve Velké Británii doporučují, aby lidé s vysokým tlakem dostávali mnoho variací léků, které mají odstraňovat tento symptom – to má platit i pro věk nad 80 let. Dr. Wright se ale domnívá, že to je nesprávné.

Spíše než se snažit dosahovat hodnot 140/90, by lékaři měli u této věkové kategorie realisticky uvažovat o hranici kolem 150/80 mmHg. Dr. Wright věří, že až polovina těchto starších pacientů mívá tlak blízko těchto hodnot a lékaři by se s tím měli spokojit a předepisovat raději příliš málo léků než příliš hodně.

Pokud je vysokému tlaku umožněno delší přetrvávání, může to vážně poškozovat ledviny a vést k nedostatku živin a minerálů, k nemocem kostí, k záchvatům nebo selhávání srdce a k mrtvicím. Vedle rakoviny jsou v USA srdeční choroby a mrtvice nejčastějšími příčinami smrti, což ukazuje na to, že hypertenze je vážným problémem v celé populaci.

V rámci přírodní léčby bývá důležitým prvním krokem v léčbě vysokého tlaku detoxikace. Spočívá v pročištění tlustého střeva, jater a ledvin – jakmile se tělo zbaví toxických usazenin, mívá to až zázračné účinky na jeho zdraví. Následujícím krokem by mělo být vyloučení nezdravé stravy, tuků, rafinovaného cukru, nadměrné spotřeby alkoholu a kofeinu. To všechno jsou totiž nepřátelé celého kardiovaskulárního systému. Je potřeba si do svého jídelníčku volit zdravá jídla jako jsou čerstvé šťávy a další živé potraviny, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a enzymy.


 

Zdroje:
https://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8426199.stm,
https://www.ehow.com/how_4488978_treat-high-blood-pressure-natural.html,
https://www.drlwilson.com/Articles/hypertension.htm 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/028321_elderly_patients_pharmas.html)

 

Zpět