Krátkozrakost – medicína na ni mívá poněkud šilhavý náhled

20.02.2011 17:17

David Hestrin

 

Lidé, kteří mají předepsané brýle kvůli krátkozrakosti (myopia) mohou někdy pozorovat zhoršování své vady v průměru až o čtvrtinu dioptrie za rok. Samotné brýle totiž tuto vadu neléčí, ale pouze pomáhají vyrovnávat se s jejími symptomy.

Co bývá příčinou krátkozrakosti?

V jedné známé učebnici je odkaz na výzkum, který dokázal, že myopia „může být vyvolávána refrakcí (změnou lomu světla) v průběhu dospívání.“ To by však znamenalo, že brýle způsobují stejný problém, který mají napravovat. Nasaďte nějakému zvířeti brýle a jeho oči se zdeformují.

Ve zmiňované učebnici se uvádí: „tvar oka je zřejmě určen světelnou refrakcí, kterou má čočka.“ A dále se ještě uvádí: „nadměrné namáhání očí při sledování z blízka (hlavně četba, studium) urychluje rozvoj krátkozrakosti.“ Tato pasáž je pak uzavřena s tím, že tento defekt je možno korigovat brýlemi.

Jak je ale možné, že jsou brýle doporučovány ke korekci defektu krátkozrakosti, když samy o sobě tento problém i vyvolávají?

Jestliže např. usilovné studium může urychlovat rozvoj krátkozrakosti a brýle ji způsobí rovněž, není to snad signálem, že je potřeba najít jiný druh léčby a že i vzdělávací systém by měl na tuto problematiku dávat jasnější odpověď?

Oční chirurg Dr. William Horatio Bates došel rovněž k závěru, že brýle ve skutečnosti více škodí než pomáhají a přišel i na to, že prostřednictvím výuky relaxace se u jeho pacientů výrazně zlepšuje zrak.

Přivedly jej k tomu zkušenosti jeho pacientů, kteří se k němu vraceli poté, co ztratili své brýle. Jejich zrak se v takovém případě zlepšoval!

Co se vlastně přihodí, když lidé omezí namáhání svých očí? Je tomu skutečně tak, že u lidí, kteří se zbaví příčin přílišného namáhání očí, nastane zlepšení zraku a jejich mozek se zregeneruje?

Dr. Meir Schneider je dalším příkladem odborníka, který se dostal za hranice možností většiny lidí. Tento muž, který si vyléčil vlastní zrak ze stavu, jež oční specialisté označovali za trvalou slepotu, nyní vede speciální školu pro sebeléčení v San Francisku.

Dr. Schneider věří, že lidé by neměli utrácet tolik peněz za lékaře a zdravotní péči, ale že by se mohli léčit sami. Toho je schopen kdokoliv, pokud bude mít víru a naučí se uvědomovat si pohyby svého těla.

Jednou z metod, které Dr. Schneider vyučuje své žáky, toužící po zlepšení zraku, se nazývá „palming“ Je to metoda, kterou už dříve vyvinul Dr. Bates a učil ji své studenty a pacienty.

Co je to palming?

Palming představuje přikládání dlaní na oční důlky a pozornost na dýchání, relaxaci a představy tmy. Na základě zkušeností Dr. Schneidera je potřeba věnovat úplné relaxaci palmingem denně dobu asi 6 minut.

Dr. Schneider sám na sobě používal palming k tomu, aby se jeho zrak zlepšil z hodnot udávaných čísly 20/2000 na konečných 20/60 – tyto hodnoty mu nakonec dovolily získat i řidičský průkaz bez omezení.

Nelze se pak divit, že v sobě Dr. Schneider nalézá tolik víry v sebeléčení a pomáhá lidem překonávat artritidy, svalové dystrofie a řadu dalších chorob – samozřejmě včetně krátkozrakosti.

Nabízí se ovšem otázka: kdy se o tuto techniku začne zajímat i konvenční medicína? Už více než 180 miliónů Američanů nocí korekční brýle. Změní se v tomto ohledu obecný medicínský přístup nebo se bude klasická medicína i nadále pokoušet potlačovat takové informace, které by umožnily léčit jeden velmi častý problém prakticky zadarmo?

 


Zdroje:
Review of Medical Physiology
https://self-healing.org
https://visionimprovementcenter.com/


 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/028750_nearsightedness_medicine.html)

 

Zpět