Chemoterapie ve skutečnosti podporuje růst rakoviny a ta se stává vůči léčbě rezistentní

21.12.2013 19:25

Jonathan Benson

Vědecká literatura opakovaně dochází ke zjištění, že chemoterapie je spíše příčinou rakoviny a nikoliv její léčbou. V nově publikované studii v magazínu The Nature se uvádí, že chemoterapie nejenže podporuje růst a šíření rakovinných buněk, ale zároveň i ničí zdravou tkáň v okolí nádorů nebo vyvolává u rakovinných buněk odolnost proti běžné léčbě a přetváří je na rakovinné „super-buňky“.

Vědci z výzkumného rakovinného centra v americkém Seattlu k tomuto závěru došli poté, co zkoumali působení chemoterapie na zdravou buněčnou tkáň. Jejich výsledky potvrzují varování, se kterými se na serveru NaturalNews můžete setkávat už mnoho let, ale systém medicíny je zatím uznává jen omezeně - chemoterapie je uznávaným jedem, ničí DNA u zdravých buněk a způsobuje produkci molekul, vyvolávajících následně vznik nových rakovinových buněk.

K vyvození takovýchto závěrů není třeba špičkových vědců - běžně je uznáváno, že spojování zdravých a nezdravých buněk vyvolává poškození u všech. Pro vědce se severozápadu USA to ale zjevně je velkou novinkou a projevují na tím bezradnost. Nemluvíme tu přitom o něčem nevýznamném - podle výsledných čísel způsobuje běžná léčba chemoterapií významná poškození zdravých buněk.

V závěru zmíněné studie se doslova uvádí: „Chemoterapie vyvolává ve zdravých tkáních kolem zhoubných nádorů až 30-násobné zvýšení produkce molekul označovaných WNT16B. To následně napomáhá růstu rakovinných buněk, zvyšuje jejich odolnost proti další chemoterapii a umožňuje jim to napadat okolní buňky.“

Rakovinné „super-buňky“ vyvolané chemoterapií jsou mnohem nebezpečnější

Aby špatných zpráv nebylo málo, stejný výzkumný tým popsal ještě další závažný účinek chemoterapie: růst rakovinných buněk bývá mnohem prudší, než před nasazením této léčby. Obdobně jako „super-bakterie“ nebo „super-plevele“, u nichž došlo ke zvýšení odolnosti na běžné léky nebo chemikálie k hubení, také tyto „super-buňky“ už nereagují ani na nejagresivnější formy chemoterapie, takže se nemoc stává smrtelnější.

V abstraktu k této studii se uvádí: „Zjištěné výsledky popisují mechanismus, kterým tzv. genotoxické terapie při cyklickém opakování zvyšují odolnost buněk ve zhoubném nádoru.“

Úplné znění abstraktu si můžete prostudovat na této adrese:
https://www.nature.com/nm/journal/v18/n9/full/nm.2890.html

Není ale žádným překvapením, že dosud žádný lékař s vazbami na průmysl rakoviny nevolal po ukončení chemoterapie. Místo toho je voláno po nových léčivech, které by ovlivňovaly přirozený mechanismus odolnosti, aby se posílily toxické účinky chemoterapie. Tímto způsobem totiž funguje celý systém medicíny - prostě se přidávají nové léky, aby byly potlačovány vedlejší účinky ostatních užívaných léků - a tak to jde stále dokola.

Dr. Allen Levin, M.D. ve své knížce o léčení rakoviny (The Healing of Cancer) vysvětluje: „Většina pacientů s rakovinou v téhle zemi umírá na následky chemoterapie. Tato léčba neodstraňuje nádory prsu, tlustého střeva ani plic. Tento fakt už byl zdokumentován před více než 10 lety, avšak lékaři stále používají chemoterapii na tyto druhy nádorů.“

Pokud vy sami nebo vaši blízcí trpíte rakovinou, uvědomte si, že k chemoterapii nebo k ozařování existují i alternativy. Jsou to například metody podle Gersonové, Burzynského, používání konopného oleje, šťávy z listů marihuany. Takto se dokázalo vyléčit už mnoho nemocných. O každé z těchto metod se můžete dozvědět na následujících odkazech:
https://gerson.org/gerpress/
https://www.burzynskiclinic.com/
https://www.sfweekly.com/2013-04-24/news/key-words-cannabis-oil-cure-cancer-constance-finley/
https://www.naturalnews.com/035759_cannabis_juicing_health.htmlPoužité zdroje:
https://www.cancerresearchuk.org/cancer-info/news/archive/cancernews/2012-08-03-Healthy-cells-around-tumours-help-fuel-chemotherapy-resistance
https://www.nature.com/nm/journal/v18/n9/full/nm.2890.html
https://tv.greenmedinfo.com/every-doctor-knows-chemotherapy-causes-cancer-says-surgeon/
https://www.cancertutor.com/ChemoSpill/deathbydoctoring4.htm
https://gerson.org/gerpress/


(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/042563_chemotherapy_cancer_growth_treatment_resistance.html)

Zpět