Nová studie zjistila, že lidé očkovaní proti chřipce snadněji onemocněli virem H1N1

25.09.2012 21:00

Jonathan Benson

Ve vztahu k poplašným zprávám o prasečí chřipce z roku 2009 a k masové vakcinační hysterii, která je následovala, vyšly nyní najevo nové skutečnosti. Jak se ukazuje, sezónní vakcinace, která byla každému vnucována jako preventivní opatření proti viru H1N1 má zřejmě na svědomí zvýšený počet případů infekce prasečí chřipkou. Vychází to najevo z nových dat, která získali a vyhodnotili experti na chřipková onemocnění v kanadském B.C. Centre for Disease Control.

Dr. Danuta Skowronski nedávno v rámci komplexní analýzy objevila, že lidé, kteří se nechali očkovat proti chřipce v zimní sezóně 2008-2009, vykazovali nepřiměřeně vyšší riziko nákazy virem H1N1 ve srovnání s neočkovanými jedinci. Dr. Skowronski a její kolegové tak potvrdili dřívější tušení a na skupině pokusných zvířat (fretek nebo tchořů) doložili, že vakcinace proti chřipce byla v této sezóně spojená se zvýšeným výskytem infekcí virem H1N1.

Výsledky jejich pokusu na zvířatech byly prezentovány v San Francisku na the Interscience Conference on Antimicrobial Agents and Chemotherapy. Bylo vyhodnocováno celkem 32 pokusných zvířat, polovina z nich byla očkována vakcínou z roku 2008 a druhá polovina dostala injekci s placebem. Výzkumníci přitom až do konce studie neměli přístup k informacím, jak jsou sestaveny pokusné skupiny.

Podle závěrů onemocněla virem H1N1 všechna pokusná zvířata, avšak vakcinovaná skupina onemocněla dříve. Průběh onemocnění v této skupině byl navíc mnohem závažnější a je pravděpodobné, že tito jedinci přispěli k šíření nákazy v neočkované skupině. Tyto závěry se shodují s poznatky z pěti dalších kanadských studií, prováděných v jiných provinciích mimo Britskou Columbii. Také v ostatních případech byly konstatovány zvýšené četnosti infekcí virem H1N1, pozorovaných u jedinců, kteří byli každoročně očkováni proti chřipce.

„Naše závěry jsou v souladu se sledováním zvýšených rizik, která jsme zjišťovali v rámci studií, prováděných u lidí,“ sdělila Dr. Skowronski ve svém interview pro deník the Vancouver Sun.

Ukazuje se tak, že sezónní vakcinace proti chřipce v období 2008-2009 nejenže selhala jako prevence proti viru H1N1, ale zjevně byla sama příčinou šíření chřipkové infekce. Pokud by totiž byla tato vakcína náležitě testována (jako že se tak evidentně nestalo), bylo by zřejmé už od počátku, že při své neúčinnosti byla zároveň i závažnou příčinou dalšího šíření infekce prasečí chřipky.

 


Další zdroje:
https://www.prisonplanet.com/new-study-finds-link-between-flu-shot-h1n1-pandemic.html
https://www.vancouversun.com/health/Vancouver%2Bresearcher%2Bfinds%2Bshot%2Blinked%2BH1N1%2Billness/7217609/story.html
https://www.cidrap.umn.edu/cidrap/content/influenza/panflu/news/apr0610canada.html(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/037302_flu_vaccines_H1N1_infections.html)

Zpět